Domeny .at są dostępne bez restrykcji dla osób z terytorium dowolnego kraju.
Domena .at
Domena Austrii .at to krajowe rozszerzenie ccTLD dla Republiki Austrii, administrowane przez nic.at, wprowadzone w 1988 roku. Większość właścicieli domen to Austriacy, domena internetowa Austrii jest jednak popularna również wśród Niemców i Szwajcarów.
Jakie inne rozszerzenia domeny ma Austria?
Jeśli wybrana nazwa w domenie .at jest już zajęta, spróbuj zarejestrować domenę .wien. Zaznaczamy, że jej rejestracja wiąże się z pewnymi ograniczeniami.
Domena .wien to domena stolicy Austrii, Wiednia. Może ją rejestrować każda osoba fizyczna, firma i organizacja, pod warunkiem, że wykorzystają domenę do wykazania związku z Wiedniem. Mogą nawiązywać one np. do ekonomii, kultury czy historii.
Tak więc jeśli domena .at jest już zarejestrowana, a możesz wykazać wyżej wspomniane związki, domena .wien będzie dobrym wyborem.
Wymagania przy rejestracji domeny .at
Aby zarejestrować domenę .at nie trzeba spełnić żadnych specjalnych wymagań. Nie jest potrzebny ani lokalny przedstawiciel, ani zarejestrowana działalność gospodarcza na terenie Austrii. Domenę internetową Austrii .at zarejestrujesz bez żadnych dodatkowych utrudnień.
Korzyści z rejestracji domeny .at
Warto zarejestrować domenę internetową Austrii .at planując ekspansję swojego biznesu na niemieckojęzyczne rynki Unii Europejskiej. Polska należy do grona jednego z głównych partnerów eksportowych Austrii - a co za tym idzie, zarejestrowanie domeny .at ułatwi Ci wejście na ten rynek. Pomyśl o zabezpieczeniu swojej marki na tym dynamicznie rozwijającym się rynku rejestrując domenę internetową Austrii .at już dziś.
Gospodarka Austrii
Austria jest społeczną gospodarką rynkową i należy do najlepiej rozwiniętych krajów Unii Europejskiej pod względem ekonomicznym.
Rolnictwo odgrywa stosunkowo niewielką rolę w austriackiej gospodarce - uprawia się głównie jęczmień, pszenicę, żyto i buraki cukrowe. Lasy zajmują sporą część terenu Austrii, przez co ważną gałęzią gospodarki jest leśnictwo. Austriacy są jednym z największych dostawców tarcicy na terenie Europy.
Dużą rolę odgrywa także przemysł, zwłaszcza hutnictwo, przemysł petrochemiczny, maszynowy i optyczny.
Eksport Austrii skupia się głównie na pojazdach, maszynach, chemikaliach, żelazie, stali i żywności. Importowane są podobne dobra: maszyny i wyposażenie do nich, pojazdy, chemikalia, olej, gaz ziemny i artykuły spożywcze. Austriacy handlują głównie z Niemcami, Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Czechami i Słowacją.
Austria skupia się na produkcji energii ze źródeł odnawialnych, nie posiada ani nie będzie posiadać elektrowni jądrowych - decyzja ta została podjęta przez parlament Austrii w 1997 roku. Dodano nawet zapis do Konstytucji tego kraju o zakazie budowy elektrowni jądrowych a także o zakazie składowania i przewożenia materiałów jądrowych na terytorium państwa.
Turystyka w Austrii
Turystyka jest ważną częścią austriackiej ekonomii, generującą sporą część PKB. Turystów przyciągają piękne górskie krajobrazy Alp, jeziora i zabytki. Ułatwieniem jest również położenie Austrii w centrum Europy. Jako ciekawostkę warto dodać, że Wiedeń w 2019 roku został ponownie wybrany jako miasto z najlepszą jakością życia na całym świecie.
Turystyka Austrii skupia się głównie na sportach związanych z górami- Alpy przyciągają ludzi bez względu na porę roku. Turyści mają do dyspozycji liczne schroniska, ośrodki narciarskie i szlaki górskie, można również wziąć udział w dorocznym wyścigu rowerów górskich.
Polsko-austriackie stosunki gospodarcze
Polska i Austria odgrywają ważną rolę w swojej gospodarce - nasz kraj w ciągu ostatnich lat uplasował się w pierwszej dziesiątce krajów eksportujących i importujących do Austrii.
Austriacki import z Polski skupia się na pojazdach mechanicznych, częściach samochodowych, meblach, artykułach spożywczych i instrumentach muzycznych.
Eksportuje się przede wszystkim maszyny, pojazdy mechaniczne, produkty farmaceutyczne, papier, tekturę, artykuły metalowe, warzywa i owoce, napoje, odzież i okucia meblowe.
Austria znajduje się w pierwszej dziesiątce zagranicznych inwestorów na naszym rynku - inwestycje przekroczyły 6 miliardów euro. Austriackie firmy działają głównie w sektorze bankowym i budowniczym - ponad 550 firm działa na terenie naszego kraju. Wśród polskich firm na austriackiej ziemi warto wymienić CCC, Comarch i Fakro.
Współpraca kulturowa pomiędzy Polską a Austrią
W Warszawie od ponad 50 lat Austriackie Forum Kultury realizuje program “Creative Austrians”. Wspiera on wymianą artystyczną i naukową pomiędzy naszymi krajami, działając na takich polach jak m.in. architektura, sztuka, nauka czy design. Organizowane są różne kreatywne warsztaty. Dzięki pracy AFK co roku w Polsce przeprowadzane są występy austriackich naukowców i artystów, organizowane są również rozmaite wystawy i przedstawienia teatralne.
Od 1965 roku nasze kraje współpracują także na płaszczyźnie naukowej. Na polskich uniwersytetach na wydziale germanistyki pomocą służy 6 austriackich lektorów i lektorek. W Instytutach Austriackich we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie organizowane są kursy języka niemieckiego - są one uznawane międzynarodowo. Instytuty proponują również oficjalny egzamin z języka niemieckiego - jego ukończenie wieńczy uzyskanie Austriackiego Dyplomu z Języka Niemieckiego(ÖSD).
Rejestracja domen w krajach sąsiednich
Jeżeli interesują Ciebie rynki krajów sąsiednich, koniecznie sprawdź możliwość rejestracji domen: