Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Serbii
.rs
Banner mobileBanner pc

Domeny .rs - podstawowe informacje

  • Jak zarejestrować serbską domenę internetową?

  • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
    1 rok
  • Czas rejestracji
    1 dzień roboczy
  • Restrykcje
    Nie
  • Wymagane dokumenty
    Nie
  • Ile kosztuje domena serbska .rs?

  • Cena rejestracji
    119,00 zł netto / rok
  • Cena przedłużenia
    299,00 zł netto / rok
  • Cena cesji
    99,00 zł netto
    Cesja domeny wymaga dostarczenia podpisanych formularzy do rejestru przez obydwie strony transakcji.
    Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
  • Cena reaktywacji domeny
    120,00 zł netto
    + cena przedłużenia
    Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
  • Jak przebiega transfer domeny .rs?

  • Czas transferu
    6 dni
  • Cena transferu
    Bezpłatny
    Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .rs

Rejestracja domen .rs jest możliwa bez ograniczeń dla osób fizycznych i podmiotów z dowolnego kraju. Rejestracja odbywa się zazwyczaj w ciągu 1 dnia roboczego. Zapewniamy w cenie rejestracji domeny kontakt administracyjny dla domeny zlokalizowany na terytorium Serbii, zgodnie z wymaganiami rejestru domen .rs.

Zlecając rejestrację i utrzymanie domeny .rs abonent przyjmuje do wiadomości oraz akceptuje postanowienia General Terms and Conditions for Registration of .rs Domain Names oraz the Rulebook on Arbitrage Proceedings for Settling Disputes Arising out of the Registration of .rs Domains.

W przypadku rejestracji i odnowień na okres 2 lat lub więcej oferujemy zniżkę dla tej domeny. Rabat nalicza się automatycznie w koszyku.

Domena .rs - informacja o rejestrze

.rs - domena narodowa: Serbia

Dostępna końcówka domeny: .rs
Organizacja: Serbian National Register of Internet Domain Names
Adres internetowy: https://www.rnids.rs/en
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka Serbii

Gospodarka opiera się głównie na budownictwie, przemyśle, sektorze publicznym i rolnictwie. Niemal 70% powierzchni Serbii to grunty rolne. Uprawia się głównie kukurydzę, jęczmień, buraki cukrowe i pszenicę.

Serbia zajmuje także wysokie miejsce na światowej liście eksportu malin. W 2012 roku niemal 95% malin na świecie pochodziło właśnie z Serbii.

Serbia importuje przede wszystkim ropę naftową, części i akcesoria do samochodów, leki, gaz ziemny oraz samochody. Główni partnerzy importowi to Polska, Turcja, Węgry, Rosja, Niemcy, Włochy i Chiny.

Eksportuje się głównie samochody, opony, wyroby żeliwne i silniki elektryczne. Główni partnerzy eksportowi to Węgry, Czarnogóra, Rosja, Rumunia, Włochy, Niemcy, Bośnia i Hercegowina.

Nikola Tesla

Mówiąc o Serbii nie można nie wspomnieć o Nikola Tesli, sławnym serbskim inżynierze. Ten urodzony w 1856 roku wybitny naukowiec bardzo przysłużył się ludzkości. Stworzył wiele urządzeń do wykorzystywania i wytwarzania prądu przemiennego. Niektóre z jego wynalazków to:

  • silnik elektryczny,
  • prądnica prądu przemiennego,
  • dynamo,
  • elektrownia wodna na wodospadzie Niagara,
  • bateria słoneczna,
  • radio.

To właśnie ten ostatni wynalazek przysporzył Tesli najwięcej problemów, które ostatecznie doprowadziły go do ubóstwa. Tesla prowadził spór z włoskim fizykiem, Guglielmo Marconim, oskarżając go o korzystanie ze swojego patentu bez jego zgody. Włoch jednak za “swój” wynalazek otrzymał nagrodę Nobla, a długi spór o patent doprowadził Teslę do bankructwa. Ostatecznie jednak proces został przez Teslę wygrany - niestety dopiero po jego śmierci w 1943 roku.

W rodzinnej wsi, Smiljan, w domu Nikoli Tesli istnieje muzeum i pomnik, poświęcone jego pamięci. Kolejne muzeum znajduje się w Belgradzie - tu też znajduje się urna z prochami wynalazcy.

Współpraca polsko-serbska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Serbią zostały nawiązane w 1919 roku. Polski poseł przybył do Belgradu 19 września 1919 roku, a jugosłowiański chargé d’affaires Jevrem Tadić objął obowiązki w Warszawie 29 października tego samego roku. Ówczesne stosunki Warszawy i Belgradu były wynikiem między innymi dobrych relacji polsko-węgierskich oraz przynależności Jugosławii do sojuszu Małej Ententy.

Do wzmożenia współpracy doszło wkrótce po zakończeniu II wojny światowej. W latach 1945-1948 oba kraje rozpoczęły wzmacnianie współpracy. Podpisano umowy o przyjaźni i wzajemnej pomocy, porozumienia gospodarcze i handlowe, przeprowadzano wizyty bilateralne oraz organizowano wydarzenia sportowe i kulturalne.

W 1946 roku podpisano Umowę o przyjaźni i wzajemnej pomocy między Federacyjną Ludową Republiką Jugosławii i Rzeczpospolitą Polską.

Do lat 80. oba kraje podpisały kilkadziesiąt dwustronnych umów, porozumień, konwencji i wspólnych oświadczeń.

Trudne losy obydwu krajów w latach 90. oznaczały rozluźnienie stosunków dwustronnych. Jednak Polska konsekwentnie wspierała przywrócenie pokoju i stabilności w regionie byłej Jugosławii. W 1992 roku Polski Kontyngent Wojskowy przybył do Jugosławii, a Polska Akcja Humanitarna zaczęła pomagać cywilom.

Od kilkunastu lat intensywnie rozwijane są stosunki dwustronne. Działają różne projekty, m.in. :

  • Akademia Rozszerzeniowa,
  • Konferencja Belgradzka,
  • Akademia Młodych Dyplomatów
  • czy seminarium dla młodzieży w Krzyżowej "Pamięć, Zrozumienie, Przyszłość".

Kwitnie również współpraca kulturowa. Od 2013 roku odbywa się konferencja "Jugosłowiańsko-polskie stosunki w XX wieku", organizowana przez Instytut Historii Współczesnej w Belgradzie i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Promuje się także polską tradycję muzyczną i twórczość Fryderyka Chopina w Serbii i na Bałkanach dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Fryderyka Chopina (Belgrade Chopin Fest), który jest organizowany od 2012 roku w Belgradzie.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Maciej Dutko

Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly.

×